fbpx
MENU

CZARNO-BIAŁA SESJA NARZECZEŃSKA NAD MORZEM

„Fotografia czarno-biała ze swojej natury jest fotografią bardziej elegancką, żeby nie powiedzieć szlachetną bardziej od koloru, który wiadomo, że jest czymś wulgarnym i bardzo trudnym do uporządkowania, (…)”- Tomasz Tomaszewski. 

Czerń i biel, dwa kontrastowe kolory, ale w połączeniu tworzące niebywale wyrafinowany duet. Kiedyś jedyne połączenie kolorystyczne prezentowanych zdjęć, gdyż po prostu innego wyboru nie było. Dzisiaj robione z zamiarem wywołania odpowiedniego nastroju, powagi czy chęci zwrócenia uwagi na treść fotografii.

Zdjęcia monochromatyczne są ponadczasowe, nie rozpraszają ferią kolorów, zmuszają widza do skupienia i wnikliwej analizy zdjęcia. Oczywiście kolor czarno-biały u każdego wywołuje inne odczucia i skojarzenia. Dla jednych takie zdjęcia kojarzą się z czymś smutnym lub pójściem na łatwiznę, dla drugich są kwintesencją elegancji lub formą artystycznej ekspresji. Naszym zdaniem zdjęcia w czerni i bieli mają uniwersalny charakter i niepowtarzalny klimat. Lubimy ich moc oddziaływania i tą magiczną aurę, którą roztaczają wokół sobie.

Zanurzcie się zatem w tym czarno-białym świecie. Usłyszcie szum morza i skrzeczenie mew, poczujcie ten wiatr we włosach… gdyż słowa wydają się tutaj być zbędne.  

Comments

Świetna sesja. Lubię takie klimaty. Intrygujący i oryginalny układ zdjęć.

Bardzo fajne. Jest klimat

Uwielbiam ten minimalizm!
Świetna sesja!

Add Your Comment

CLOSE