fbpx
MENU

WESELE W ZAMKU JAN III SOBIESKI W RZUCEWIE

Miejscowość Rzucewo na Pomorzu znane jest szczególnie z dwóch miejsc, zabytkowego hotelu i dawnej cegielni. Cegielnia Rzucewo to obecnie jedna z najbardziej znanych i pożądanych na północy Polski sal weselnych, w stylu industrialnym. Dla wielu par to marzenie, aby właśnie tam móc zorganizować swoje wesele. Musimy przyznać, że i na nas miejsce to robi ogromnie wrażenie i jest jednym z ulubionych. 

Jednak tuż obok Cegielni Rzucewo znajduje się inne, równie magiczne miejsce, a mowa oczywiście o Zamku Jan III Sobieski. Do prawdziwego zamku mu jednak trochę daleko, gdyż w rzeczywistości to XIX-wieczny pałac w stylu neogotyckim, tylko w formie zamku. Dziś mieści się tutaj klimatyczny hotel. 

Trzeba przyznać, iż tereny dzisiejszego Rzucewa mają dość bogatą i ciekawą historię. Niegdyś znajdowała się tutaj między innymi Osada Łowców Fok, a w miejscu pałacu swoje majątki posiadały znamienite rody, Wejherów, Radziwiłłów czy Przebendowskich. Bywał w Rzucewie również król Jan III Sobieski. Obecny pałac został zbudowany w latach 1840-1845 na zlecenie rodziny von Below, którzy zarządzali majątkiem do 1945 roku.

BAJKOWE WESELE W RZUCEWIE 

Zamek Jan III Sobieski to świetna lokalizacja na ślub w bajkowym stylu. W otoczeniu wiekowych drzew, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, z widokiem na Zatokę Pucką, zachwyci niejedną romantyczną duszę. W zależności od liczby zaproszonych gości, przyjęcie weselne można tutaj zorganizować w zabytkowych i klimatycznych salach lub w przypałacowym pawilonie-namiocie, znajdującym się w ogrodzie, na tyłach pałacu. Największym jednak atutem tego miejsca jest z pewnością jego sąsiedztwo z morzem. Wystarczy parę kroków i możemy delektować się nadmorską bryzą i wsłuchiwać się w szum fal.

ŚLUB W STYLU MARYNISTYCZNYM

Dorota i Filip postawili na ślub w przypałacowym pawilonie w ogrodzie. Oboje są silnie związani z morzem, dlatego też nie wyobrażali sobie, aby ślub nie miałby się odbyć w pobliżu wody. Zresztą z ich sesją narzeczeńską w Sopocie nie było inaczej. Morze to również i nasza miłość, więc ich wybór wcale nas nie dziwi. Wesele zaplanowali w stylu marinistycznym, z elementami dekoracyjnymi w postaci muszli, rozgwiazd, słoi z piaskiem, koła sterowego czy miniatury latarni morskiej. W dodatku po zakończeniu ceremonii w Farze Puckiej, szczęśliwi małżonkowie zamiast pojechać, popłynęli i to dosłownie, bo wynajętą motorówką! Wyobraźcie sobie zatem, ten wiatr we włosach, szum rozbryzgiwanej wody, promienie popołudniowego słońca i ukochana osoba tuż obok Ciebie. Czyż nie brzmi to bajecznie?  

SZALONE WESELE POD GOŁYM NIEBEM

To był wyjątkowo upalny weekend i zarazem ostatni tak ciepły tego lata. Pogoda dopisała aż nadto, całe szczęście nie zabrakło chłodzącego wiaterku z nad morza. Dzięki sprzyjającej aurze, leżakowanie i rozmowy na świeżym powietrzu cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dorota i Filip, pogodni i uśmiechnięci, chłonęli i przeżywali ten wyjątkowy dla nich dzień wszystkimi zmysłami. Było sielsko i na luzie, nalewki własnej roboty znikały w oka mgnieniu, a zapach cygar nie ustawał, aż do późnych godzin wieczornych. Na koniec degustacja tortu pod gwieździstym niebem i szalona zabawa do białego rana. Wprost wymarzona celebracja dnia ślubu! 

Przygotowania i wesele: Zamek Jan III Sobieski w Rzucewie | Ceremonia: Fara w Pucku | Suknia ślubna: Tom Sebastien | Makeup: Kamila Nadolska | Muzyka: Dj Adam Zawicki | Fotografia: Time Of Joy Photography

Po więcej pięknych historii zapraszamy na nasze portfolio lub na bloga

Chcecie być na bieżąco z nowościami? Śledźcie nas na Instagramie i na Facebooku.

Jesteście zainteresowani lub macie pytania? Napiszcie do nas!

Comments

Bardzo dobry reportaż. Mocne klatki i świetna edycja.

Bardzo dobry reportaż ! Idealnie uchwycone momenty które przyjemnie się ogląda.

Sztos za sztosem! Cofałam się, żeby jeszcze raz zobaczyć niektóre klatki i nacieszyć nimi oczy. Wymiatacie Dżojki! <3

Add Your Comment

CLOSE